JEZIORO TRZESIECKO (SZCZECINEK ZACHODNIOPOMORSKIE)

2011-05-11 13:11

 

Jezioro Trzesiecko
 

 

Szczecinek woj. zachodniopomorskie .Powierzchnia - 295 ha
Długość - 5,5 km.
Szerokość średnia - 515 m
Głębokość max - 11,8 m
Położenie: 54°05'22″N 17°03'38″E

 

 


Jezioro Trzesiecko to jezioro rynnowe z dużą ilością płycizn i przygłębień . Bierze tu swój początek rzeka Niezdobna . Zasilane przez wody Kanału Radackiego , Mulistego Strumienia oraz Lipowego Potoku .Otoczone przez sześć wysp : Ptasią , Biwakową , Szczupaka , Łabędzia , Sitowia i Ślusarską . W południowo - wschodniej części znajduje się wyspa przybrzeżna , która kiedyś łączyła się z przeciwległym brzegiem groblą , dziś dopłynąć można tam tramwajem wodnym. To wyspa o wdzięcznej nazwie Mysia .

 

 


 

 

 

Bogata roślinność , Las Klasztorny otaczające to piękne jezioro stanowi część Obszaru Chronionego Krajobrazu ,, Pojezierze Drawskie '' . Od strony Swiątek rezerwat przyrody ,, Dęby Wilczkowskie '' . Na wodach jeziora zimują i mają tu cały cykl rozwojowy perkoz dwuczuby , łabędż niemy ,trzcinniak ,mewa śmieszka , świstun ,nurogęś i GĄGOŁ , gatunek rzadki w skali kraju .

 

 


 

 

 

Dla braci wędkarskiej istne eldorado, można tu trafć wspaniałe okazy sandacza , szczupaka , okonia , płoci czy leszcza. Wytrwałym i mającym szczęście wędkarzom zasiadkę może osłodzić złowienie w tym jeziorze bardzo żadkej ryby KOZY , choć na szczęście objetej ochroną ustawową ! Nad jeziorem znajduje się wyporzyczalnia sprzętu pływającego więc ułatwi to z pewnością polowanie na drapieżne osobiki zamieszkujące ten akwen. W koło jeziora pobudowane są kładki do wędkowania, a w wielu mijejscach dotarcie do lini brzegowej nie stanowi problemu. W okresie letnim kursują tzw. pływające pomosty , co też jest niewątpliwie dużą atrakcją . Obowiązuje zakaz odławiania siecią !!!

 

  

 

Atrakcją turystyczną tego jeziora jest czynny i cieszący się dużym powodzeniem od roku 2008 wyciąg nart wodnych ! W okól jeziora znajduje się malowniczo położona trasa rowerowa, a od strony miasta rozciąga sie zabytkowy park .Dla przyjezdnych istnieje duża oferta noclegowa w postaci hoteli , pensjonatów ,kempingów i pól namiotowych , zależnie od zawartości kieszeni i ulubionego sposobu spędzania wolnego czasu
 

 

 

                              jurcys (Jurek Borus) 

Wyszukiwanie

Kontakty

Jurek Borus

           

nazwa która pojawi się w chmurce po najechaniu myszką
www.wedkarstwotv.pl
tekst alternatywny


       

nazwa która pojawi się w chmurce po najechaniu myszką
nazwa która pojawi się w chmurce po najechaniu myszką
nazwa która pojawi się w chmurce po najechaniu myszką