WIOSNA CORAZ BLIŻEJ !!!

2010-02-18 16:34

Dosyć już przeglądania i konserwowania sprzętu, pewnie nigdy nie był tak dopieszczony, a wszystko to zasługa długiej mroźnej zimy. Fakt że tak groźna zima odwiedza nas bardzo rzadko, jednak to nie zmienia faktu że tęsknota za wodą, za wędkowaniem jest w tym roku niewymiernie większa. Zawsze o tej porze roku można już było cieszyć się pierwszymi pąkami na krzewach, pokazywały się krokusy a południowe słonko wesoło łaskotało swoimi promieniami spragnione słońca twarze.

 
Czekanie na prawdziwą, ciepłą wiosnę dla ludzi kochających wędkarstwo to zawsze okres zadumy, podsumowania minionego sezony i snucia planów na nadchodzący sezon. Szczególnie rybą ta przerwa jest potrzebna, mogą spokojnie przezimować i przygotować się do nadchodzącego okresu rozrodczego. Jednak ta zima, ciągłe mrozy i panująca z tego powodu przyducha, wielu rybą nie pozwoliła doczekać wiosny. Straty na niektórych zbiornikach są ogromne, a może nawet nie odwracalne. Potrzeba wielu długich lat, aby na tych akwenach odrodziło się życie.

 

 

Biorąc pod uwagę ogromną presje, mówię o kłusolach i rybakach, jak i straty spowodowane mijającą zimą nadchodzący sezon zapowiada się raczej w niektórych rejonach kraju nieciekawie. Szkoda niewyobrażalna, jednak na sprawy klimatyczne niestety nie mamy wpływu, jednak reszta zależy od nas samych, to my musimy zadbać o to co nam zostało. Musimy pojąć jeszcze bardziej zdecydowaną walkę z kłusownikami, jak i wymusić zmianę prawa dotyczącego przestrzeganie wymiarów i limitów przez naszych niecnych rybaków. Najwyższy czas powiedzieć NIE !!!Koleżanki i Koledzy wędkarze, bądźmy w tym nadchodzącym sezonie szczególnie wyczuleni, potraktujmy ten sezon jako okres prawdziwie humanitarnej rywalizacji z rybami, bez mordowanie większej ilosci złowionych ryb, niż niezbędnie nam potrzebnych.

 

 

Zwracajmy uwagę na tych, którzy kilka razy w tygodniu zabierają po 20 kg. dla kota, lub przysłowiowe kotlety. Walczmy z prawdziwym mięsiarstwem, bo tylko tak możemy ochronić nasze wspólne dobro, tylko tak możemy zapewnić sobie kolejne sezony z wędką nad naszą ukochaną wodą...

 

 

            Życzę Wszystkim udanego sezonu i wielu wspaniałych holi !!!

 

             jurcys (Jurek Borus)

 

Wyszukiwanie

Kontakty

Jurek Borus

           

nazwa która pojawi się w chmurce po najechaniu myszką
www.wedkarstwotv.pl
tekst alternatywny


       

nazwa która pojawi się w chmurce po najechaniu myszką
nazwa która pojawi się w chmurce po najechaniu myszką
nazwa która pojawi się w chmurce po najechaniu myszką